Vozidla splňující níže uvedené podmínky mohou v Praze parkovat zdarma na modrých/rezidentních a fialových/smíšených parkovacích zónách. Podrobné podmínky pro vydání parkovacích oprávnění do zón placeného stání v Praze pro vozidla s elektrickým nebo hybridním pohonem jsou k dispozici v dokumentu zde.

1. Elektrické / hybridní vozidlo s poznávací značkou série „EL“

Pokud vaše vozidlo splňuje podmínky české legislativy (vozidlo musí jako palivo používat výhradně elektřinu nebo vodík nebo v kombinaci s jiným palivem, pokud hodnota emisí CO2 v kombinovaném provozu nepřesahuje 50 g / km), může mu být vydána registrační značka řady „EL“. Pro vozidla s poznávací značkou série „EL“ není nutné vydávat další parkovací povolení – vozidla mohou zdarma parkovat na modrých/rezidentních a fialových/smíšených parkovacích zónách v Praze.

Registrační značka řady „EL“ se vydává na adrese:

Na Pankráci 1685/17, Praha 4

2. Elektrické / hybridní vozidlo BEZ registrační značky série „EL“

Vozidlu splňující podmínky české legislativy (vozidlo musí jako palivo používat výhradně elektřinu nebo vodík nebo v kombinaci s jiným palivem, pokud hodnota emisí CO2 v kombinovaném provozu nepřesahuje 50 g / km) které NEMÁ registrační značku série „EL“ lze vydat parkovací oprávnění. S tímto parkovacím oprávněním mohou vozidla zdarma parkovat na modrých/rezidentních a fialových/smíšených parkovacích zónách v Praze.

Vystavení tohoto parkovacího oprávnění probíhá po telefonickém objednání na adrese:

Jungmannova 35/29, Praha 1. Telefon: +420 236 002 138 , e-mail: vydejnapop@praha.eu

Vydání toho parkovacího oprávnění je zpoplatněno manipulačním poplatkem 100 Kč dle platného ceníku.