Aktuality

P+R postupná modernizace a úprava parkovacího režimu

Od 15. 06. 2022 je postupně na P+R parkovištích zaveden nový režim parkování.

Na parkoviště jsou instalovány nové automatické pokladny. Společně s modernizací parkovacího systému dochází i ke změně provozní doby. Parkoviště bude klientům dostupné po celých 24 hodin, v tzv. NON-STOP provozu.

V novém režimu jsou nyní nastavena tato parkoviště: 

P+R  Skalka 1, P+R  Opatov, P+R  Holešovice, P+R  Černý Most

Se změnou provozní doby je spojeno vydání nového Provozního řádu, který je zveřejněn přímo na parkovišti a úprava cen vycházející z cenového pásma daného parkoviště.

Nové ceny dle platného ceníku:

Cenová pásmo 1 – poplatek 50 Kč (za jeden nepřetržitý pobyt vozidla nepřesahující 24 hodin)

Cenová pásmo 2 – poplatek 100 Kč (za jeden nepřetržitý pobyt vozidla nepřesahující 24 hodin)

Při překročení 24 započítávaných hodin následuje hodinová sazba:

Cenová pásmo 1  –  10 Kč (za každou započatou hodinu)

Cenová pásmo 2   20 Kč (za každou započatou hodinu)

Víkendy, svátky a vánoční prázdniny jsou zpoplatněny paušální sazbou 50 Kč/100Kč, v případě překročení 24 hodin parkování, kdy následuje běžný pracovní den, se započítává hodinová sazba 10 Kč /20Kč za každou započatou hodinu.

Stále je možné zaplatit parkovné i prostřednictvím aplikace „Virtuální parkovací hodiny“.

Parkoviště je nutné opustit nejpozději do 15 minut od zaplacení parkovného.

 

P+R DEPO HOSTIVAŘ opět v provozu

P+R DEPO HOSTIVAŘ opět v provozu

20. 6. 2022

 

Od 14.6.2022  Dopravní podnik hl. m. Prahy po 3 měsících otevřel P+R  DEPO Hostivař. Řidiči mají k dispozici 104 parkovacích míst a 6 míst pro občany s průkazem ZTP. Informace o ceně ,  provozní době a provozní řád najdete ZDE.

P+R Skalka 2 – Změna parkovacího režimu

10. 6. 2022

Od 13. 06. 2022 dojde na parkovišti P+R SKALKA 2 ke změně parkovacího režimu. Z bezobslužného parkoviště se stává

„Placené parkoviště se vzdáleným dispečinkem„.

Na parkovišti bude instalována nová automatická pokladna a stojany pro vjezd a výjezd vozidel, na kterých bude dostupný interkom pro spojení se vzdáleným dispečinkem, v případě potíží při vjezdu na parkoviště či výjezdu z parkoviště. Společně s modernizací parkovacího systému dochází i ke změně provozní doby. Parkoviště bude klientům dostupné po celých 24 hodin, zahájí tedy provoz NON-STOP. Bezpečnost parkoviště je zajištěna nově osazeným kamerovým systémem. Na základě provozních dat o obsazenosti bylo parkoviště Skalka 2 zařazeno do 1. cenového pásma.

Nové ceny dle platného ceníku:

Za využití parkoviště za jeden nepřetržitý pobyt vozidla nepřesahující 24 hodin

Minimální platba –  50 Kč

Při překročení 24 započítávaných hodin následuje hodinová sazba:

Za každou započatou hodinu – 10 Kč

Víkendy, svátky a vánoční prázdniny jsou zpoplatněny paušální sazbou 50 Kč, v případě překročení 24 hodin parkování, kdy následuje běžný pracovní den, se započítává hodinová sazba 10 Kč za každou započatou hodinu.                                Novinkou je možnost zaplatit parkovné prostřednictvím aplikace „Virtuální parkovací hodiny“.                                                                          Parkoviště je nutné opustit nejpozději do 15 minut od zaplacení parkovného.

 S uvedenými změnami souvisí i změna provozního řádu, který je dostupný ZDE

Plánovaná servisní odstávka platební brány

7. 6. 2022

Upozorňujeme, že v brzkých ranních hodinách dne 12.6.2022 v čase od 00:30 do 05:00, proběhne plánovaná údržba platební brány. Údržba bude mít vliv na provoz platební brány, nebude možné přijímat internetové platby.  V uvedeném čase nebude dostupná platba v aplikaci Virtuální parkovací hodiny (VPH) a MPLA.

Děkujeme za pochopení

 

Online platba dlouhodobého parkovacího oprávnění v ZPS

3. 5. 2022

Od pondělí 2.5.2022 je možné uhradit dlouhodobé parkovací oprávnění pro zóny placeného stání v Praze Online platbou prostřednictvím klientské zóny „Osobní stránky uživatele“ (OSU).

Tento způsob platby poskytuje klientům moderní, rychlou a pohodlnou úhradu a zároveň je nejrychlejší cestou k vydání parkovacího oprávnění.

Potvrzení o vydání parkovacího oprávnění je ihned po přijetí platby odesláno klientům na registrovaný email a současně je k dispozici v klientské zóně „Osobní stránky uživatele“ (OSU) v detailu příslušné žádosti.

Návod na úhradu Online platbou je zveřejněn na www.parkujvklidu.cz pod odkazem  Online platba parkovacího oprávnění prostřednictvím OSU.