Je třeba zdůraznit, že „zelená“ placená parkovací zóna ve smyslu vyznačených stání není v nové koncepci obsažena. V rámci Pražské integrované dopravy a řízení dopravy v klidu na území metropole je ovšem nutné vzít na vědomí i další alternativní možnosti. Pro tyto účely vzniká režim parkování označený zelenou barvou.


Záchytná parkoviště P+R

Záchytná parkoviště (park + ride) „zaparkuj a jeď“, která jsou umístěna v okrajových částech Prahy v těsné blízkosti veřejné dopravy. Na jejich využití navazují prostředky hromadné dopravy. V současné době jsou parkoviště P+R umístěna u metra v lokalitách Skalka I, II, Zličín I, II, Nové Butovice, Opatov, Chodov, Ládví, Letňany, Rajská zahrada, Černý Most I, II, Nádraží Holešovice a Depo Hostivař. Další parkoviště P+R – Radotín a Běchovice – jsou navázána na vlakové spoje. Více informací o možnostech využití parkovišť naleznete na webových stránkách TSK Praha.


Místa pro krátkodobé zastavení K+R

Místa pro krátkodobé zastavení K+R (kiss + ride) „polib a jeď“ jsou umístěna u některých stanic metra a železnice. Slouží k výstupu a nástupu osob, které řidič osobního automobilu přepravuje k MHD nebo od ní. Neslouží však k dlouhodobému parkování (viz Ropid).


Komerční hlídané parkovací plochy a garážová stání

Komerční hlídané parkovací plochy a garážová stání bývají umístěna v blízkosti hlavních silničních tahů, MHD nebo v návaznosti na pražská obchodní centra a lokality, kde je předpoklad jejich vytíženosti (například v blízkosti letiště Václava Havla). Parkování na nich je možné za úplatu a dle konkrétních pravidel, která stanovuje příslušný komerční subjekt. Některá komerční parkoviště nabízejí možnost rezervace místa předem. Informace o komerčních parkovištích Vám poskytne mapa komerčních parkovišť v Praze.